Доторкнутись до природи

Доторкнутись до природи.

Я зірвав квітку -та вона зів’яла

Я  зловив метелика –  і він помер у мене на долоні.

І тоді я зрозумів: доторкнутись до природи можливо лише серцем.

Павол Гвездослав.

Ці слова вразили нас настільки, що ми вирішили їх взяти як девіз під час проведення тижня циклової комісії спеціальних дисциплін зеленого  будівництва та біології, який проходив в Екологічному коледжі Львівського НАУ з 28 вересня по 2 жовтня.

Цікавою та різноманітною була програма тижня, розроблена викладачами циклової комісії. Дружнім та згуртованим колективом було організовано та проведено конкурс стіннівок на тему «Доторкнутись до природи». Природа – це національний дар, який людина отримує безкоштовно, коли приходить у світ. Це наш дім, у якому ми повинні бути не лише тимчасовими жителями, а й мудрими господарями.

За підсумками конкурсу стінгазет адміністраціє коледжу визначено переможців та розподілено між ними призові місця:

І місце – ЕРМ -445  куратор Олійник О. С.
ІІ місце – ЗБ-423 куратор Богомолова М.М.
ІІІ місце – ОТ-222 куратор Яцуляк М.С.

Осінь –це прекрасна пора року, бо прикрашає землю золотом і багрянцем, вкриває барвистим килимом. Особливо красиві в цю пору квіти. Тому  30 жовтня було проведено майстер-клас по створенню осінніх композицій викладачем циклової комісії Козловською Л.П., де було показано, як створюються декоративні композиції з використанням листя і живих квітів, на прикладі віночка. Також було створено композицію у вазі за  лінією  Хогарда,  показано як упаковувати подарунки з використанням сухоцвітів, а також використано природній матеріал з гілочок для створення композиції із листям, квітами та фруктами.

1 жовтня відбулася виставка осінніх композицій,  присвячена до дня українського вчителя, яка розкрила красу природи рідного краю. Студенти усіх спеціальностей і курсів  показали свою майстерність та творчість у виставці квіткових букетів та поробок з природного матеріалу. То ж недарма говорять,  що осінь – пора натхнення і допомагає побачити навіть у звичайному краєвиді дивовижну красу і відтворити її у кожному витворі мистецтва.

Адміністрацією коледжу оцінено  роботи студентів та визначено призові місця:

І місце – ОТ-221  куратор Мельничук Г.В.
ІІ місце – ЗБ-423 куратор Богомолова М.М.
ІІІ місце – ОТ-222 куратор Яцуляк М.С.

В рамках тижня циклової комісії було проведено  студентську конференцію на тему «Популяризація декоративних екзотичних рослин в озелененні та культура їх вирощування».  У конференції брали участь студенти 2-4 курсів спеціальності «Зелене будівництво та садово-паркове господарство» і студенти 2-го курсу  спеціальності «Прикладна екологія» . Доповіді підготували  Тупісь І., Антоник А., Слупська Б., Матвієнко С.,  Легін В., Таратула Я., Залипський О., Довга М., Кирич Ю. під керівництвом викладача циклової комісії Шаряк С.С. та  студентка групи Е-232 Беняк І.  під керівництвом викладача Романишин Н.М. В студентських роботах висвітлено стосувалися сучасних тенденцій озеленення, захисту рідкісних рослин та популяризації  екзотичних рослин на різних об’єктах.
Кожен захід вирізнявся оригінальністю проведення, цікавим та актуальним змістом, інформаційною насиченістю, відповідав навчально-пізнавальним, розвиваючим та виховним цілям організації освітнього процесу в коледжі.
Голова циклової комісії                                             Богомолова М.М.

Викладач                                                                     Шаряк С.С.